Vasárnap, 2024-05-05, 10:33 AM Üdvözöllek Vendég

Honlap-menü
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

Ha böngészőről beszélünk, sokaknak, a Firefox, Chrome, Internet explorer és esetleg az Opera jut eszébe. Pedig ezeken kívűl is rengeteg, böngésző létezik, vannak jobbak-rosszabbak. Most egy (véleményem szerint) a "jobbak" táborát erősítő böngészőt mutatok be a Maxthont.

A szoftver felhasználóinak tábora statisztikailag világszerte kimutathatatlan, amely nem meglepő annak fényében, hogy a programot még évekkel ezelőtt egyáltalán kipróbálók egy kissé gyermekes kezelőfelületű, az Internet Explorer motorját használó alkalmazásként emlékeznek rá.

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző? 1


Az aktuális 4.0-s főverzióra mindez már egyáltalán nem igaz, ugyanis a fejlesztők valószínűleg a Windows 8 lapos látványtervéből inspirációt merítve nagyon elegáns felületet húztak az alkalmazásra, ráadásul már jó ideje WebKit motor (Google Chrome) dübörög a motorházteteje alatt – méghozzá egy igen friss verzió, a HTML5 Test portál szerint jelenleg ez a böngésző támogatja a legtöbb modern webes szabványt. Opcionálisan egyébként vissza lehet kapcsolni az Internet Explorer megjelenítőmotorjának használatára, amely semmiképp sem negatívum, bár szükség valószínűleg nem lesz rá.

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző? 2


A magyar nyelven is használható Maxthon kezelőfelület tekintetében valahol a Chrome és Firefox közt van, bár utóbbira inkább csak azért emlékeztet, mert külön keresőmező is akad a címsora mellett. A címsor ettől függetlenül használható webes keresésre is, továbbá az előzmények és kedvencek közt is kutat. A bal szélén található egy + gomb is, ráklikkelve az adott weboldalt meg lehet osztani ismerőseinkkel e-mailben, fel lehet venni a kedvencek közé, továbbá itt lehet „asztali alkalmazássá” avanzsálni a portálokat.

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző? 3


A beállítások és egyéb opciók elérésére használható főmenütől balra parancsikonok találhatóak, ezeket átvizslatva kezd kerekedni az ember szeme: a szoftverbe alapból került egy funkciódús képlopó, míg a „Külső eszközök” lehetőséggel a számítógépre telepített programoknak lehet gyorsmenüt készíteni magában a böngészőben.

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző? 4


Természetesen a Maxthon tudása beépülőprogramokkal is bővíthető, ezek a szoftverek tipikusan a böngésző oldalsávjából indíthatóak el. A gyáriak közt található hírforrásolvasó és jegyzetelőprogram, utóbbi ráadásul képes szinkronizálni a Maxthon jelszavak és kedvencek tárolására is használható felhőjével. A böngésző Windows mellett Mac OS X-re, Google Androidra és iOS-re is elérhető, az adatok szinkronizációja természetesen az összes eltérő verzió közt működik.

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző? 5


A böngésző egyik „gyilkos” funkciója a képernyő két részre oszthatósága (ilyenkor mindkettőhöz külön fülek tartoznak), ezen felül rendelkezik beépített reklámblokkolóval, egy kattintással állítható az Internet Explorer proxyjának használata, az alsó státuszsorán pedig figyelemmel követhetőek a rendszer erőforrásainak használata (a processzor terheltsége, szabad memória mennyisége,adatátviteli sebesség, stb.).

Maxthon 4: az egyik legjobb böngésző? 6


Végszóként annyit tudunk mondani, hogy mindenkinek érdemes egy pillantást vetnie Maxthonra, ugyanis brutális mennyiségű hasznos funkcionalitással rendelkezik, stabil, villámgyors, és igényes megjelenésű.

Letölteni innen

Naptár
«  Május 2024  »
HKSzeCsPSzoV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Barátaink:
  • PSA
  • M.B.T.A
  • S:M:A:T
  • Paracord
  • Bejegyzések
    Közösségi oldal
    Belépés
    Copyright MyCorp © 2024